23 Sty

Czystek – wspaniała roślina

Osoby, które zmagają się z nadmierną potliwością często szukają sposobów, żeby pozbyć się tej przykrej dolegliwości. Stosują antyperspiranty, żele pod prysznic mające na celu zniwelować przykry zapach i zapobiec nadmiernej potliwości skóry. Gdy wszystkie dostępne na rynku produkty zawiodą, szukamy innych możliwości. Zazwyczaj właśnie wtedy postanawiamy dać szansę naturze i jej naturalnym rozwiązaniom. Żałujemy wówczas, że tak późno doceniliśmy magiczną moc ziół. Ale jak to mówią, lepiej późno niż wcale.

Naszą uwagę na pewno przykuje roślina o silnym działaniu antyseptycznym. Czystek, bo o nim mowa zmienia zapach naszego ciała. Jest to najpewniej spowodowane tym, że usuwa toksyny z organizmu. Brak zanieczyszczeń wpływa korzystnie na nasz zapach oraz powoduje uczucie świeżości i komfortu. Po regularnym stosowaniu zgodnie stwierdzamy, że ma lepsze działanie niż antyperspirant, który rozprawia się z przykrym zapachem tylko od zewnątrz. A nasza wyjątkowa roślinka, czystek, walczy z przyczyną wewnątrz naszego ciała.

Cenną informacją może być fakt, że najlepiej wybierać roślinę w formie ciętej. Powinna zawierać jak najwięcej liści. To one, a nie gałęzie mają najwięcej drogocennych właściwości. Jeśli mamy możliwość wyboru między rośliną ciętą, a mieloną to wybierzmy tą pierwszą opcję. Mamy wówczas pewność, że w pełni wykorzystamy jego niesamowite cechy.

Idąc tym torem, należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną ważną kwestię. A mianowicie na higienę jamy ustnej i to, jaki wpływ ma czystek bio na jej stan. Drobne podrażnienia i przykry zapach z ust jest możliwy do zniwelowania. Regularne płukanie jamy ustnej wyciągiem z tego zioła ma doskonałe działanie antybakteryjne i kojące. Wiele osób uważa także, że delikatnie wybiela zęby. Napar z tego zioła może być więc alternatywą dla drogich płynów do płukania jamy ustnej. Chcąc poznać w pełni jego zastosowanie należy zasięgnąć informacji u farmaceutów lub bezpośrednich relacji od osób, które zastosowały go na własnej skórze i doceniły jego właściwości.

Dodaj komentarz